مقالات

چیدمان صحیح مبلمان در سالن پذیرایی

مبلمان جز وسایل اصلی و پرحجم منزل است که چیدمان  آن نیاز به بررسی فضای در دسترس دارد.هر فردی با توجه به سلیقه و عقاید خود نحوه ای خاصی از چیدمان مبلمان را در منزل می پسندد.عده ای از افراد نیز این میان وجود دارند که با دقت و ریز بینی خود، خواهان چیدمانی اصولی و استاندارد هستند.در این مقاله نکاتی مرتبط  با چیدمان صحیح مبلمان قرار داده شده است.

تقارن در چیدمان مبلمان

برای اطاقهای رسمی همواره تقارن جوابگو است.چیدمان نامتقارن به فضا حس و حال غیر رسمی بودن می دهد .

شلوغی و تجمع در چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

سعی کنید مسیر های ورودی را خیلی شلوغ نکنید. از قراردادن مبلمان های بزرگ و دست و پاگیر در ورودی ها خود داری کنید.حداقل و حداکثر فاصله از ورودی ها باید حدود ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی متر باشد.

سعی کنید تجمع وسایل در اطراف اتاق باشد نه وسط آن زیرا تجمع وسایل در وسط اتاق باعث باعث تبدیل آن فضا به دو نشیمن کوچک می شود در حالیکه اگر وسایل را دور تا دور بچینید یک فضای نشیمن بزرگ خواهد داشت.

تنوع در چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

برای چشم نواز کردن فضا از مبلمان با سایز های مختلف استفاده کنید.تعادل را با قرار دادن دو قطعه بزرگ روبروی هم برقرار کنید و از قرار دادن دو شئ بزرگ یا بلند در کنار یکدیگر خودداری کنید.

سهولت استفاده در چیدمان مبلمان

همواره میز جلو مبلی را طوری قرار دهید  که ازهمه ی مبل ها قابل دسترسی باشد. اگر از چند میز استفاده می کنید بهتر است که اندازه های مشابه داشته باشند و کنار مبلمانی که برای مطالعه در نظر گرفته اید حتما یک چراغ قرار دهید. حدود ۳۵ تا۴۰ سانتی متر بین میز قهوه خوری و مبلتان برای ریلکس نشستن و دراز کردن پاها فاصله در نظر بگیرید.

فضای حرکت میان مبل ها

برای اتاق غذا خوری مطمئن شوید که بین هر لبه میز و دیوار حدود ۱۲۰ سانتی متر فاصله وجود داشته باشد در صورت محدودیت فضا حداقل ۹۰ سانتی متر فاصله نیاز است به طوریکه بتوان به راحتی دور تا دور میز چرخید.در مورد اتاق خواب هم بین تخت و دیوار  حداقل ۶۰ سانتی متر فاصله الزامیست و بین تخت  تا در، در حالت باز نیز ۹۰ سانتی متر.

طراحی نهایی چیدمان مبلمان روی کاغذ

قبل از اینک اقدام به کاری کنید بهتر است اول طرحتان را روی کاغذ اجرا کنید.ابعاد اتاق ها را مشخص کنید، محل قرار  گیری در وپنجره هاو سیستم های گرمایش  و سرمایش و سیستمهای الکتریکی،سپس محل قرار گیری وسایل  و مبلمان را روی نقشه تان مشخص کنید. خواهید دید که به نتایج بسیار مفیدی دست خواهید یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + چهار =