مقالات

چیدمان سالن پذیرایی لوکس

چوب وسیله ای لوکس در دکوراسیون به حساب می آید، به همین دلیل است که مبلمان و اکثر لوازم منزل چوبی هستند. اما این که سراغ مبلمان با چوب های پرکار بروید یا مبلمانی که خراتی های ظریف دارند یک انتخاب کاملا شخصی و وابسته به سلیقه شماست.

در انتخاب رنگ مبلمان پذیراییتان بهتر است سراغ رنگ هایی بروید که برای خودشان هویت دارند، رنگ هایی که سال های سال ماندگارند و گذشت زمان ردی روی آن ها باقی نمی گذارد. طیف رنگ هایی مثل بژ روشن، طلایی، کرم، سفید، زرشکی و امثال این رنگ ها در دراز مدت هم در ذهن و چشمتان تکراری نمی شوند و نه تنها شما بلکه مهمانانتان را هم خسته نمی کنند ضمن اینکه حتی بعد از گذشت سال ها همان جذابیت روز اولشان را دارند.

برای داشتن یک پذیرایی آنچنان لوکس که ردش همیشه در نگاه مهمانان باقی بماند، باید بروید سراغ یک فاکتور تاثیرگذار یعنی مبلمان کلاسیک. ترکیب پارچه و چوب در مبلمان کلاسیک به پذیرایی شما شخصیت می دهد و درست در نقطه مقابل آن مبلمان تمام پارچه ای قرار دارد. این سبک مبلمان با هر کیفیتی تنها برای نشیمن تعریف شده است.

پذیرایی شما برای تبدیل شدن به یک مکان لوکس و دلنشین علاوه بر پرده مناسب، لوستر، کنسول، ویترین و… به مجموعه ای از آیتم های دکوراتیو هم نیاز دارد. آیتم هایی مثل تابلوهای نقاشی، ظروف و مجسمه های ارزشمند، کوسن، رومیزی و …

استفاده از شمع و شمعدان در پذیرایی بسیار مهم و تاثیرگذار است اما مشروط بر اینکه درست انتخاب شوند. این سبک چیدمان پذیرایی شماست که تعیین می کند سراغ انواع کلاسیک بروید یا حتی نمونه هایی از لاله های عجین با هنر ایرانی.

در سالن پذیراییتان حتما باید جایی را هم برای آباژور  در نظر بگیرید اما نه هر آباژوری! پایه های ترکیبی از کریستال و برنز با شیدهای طلایی یا کرم بسته به رنگ دکوراسیون مناسب ترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.

رنگ های پیشنهادی برای فریم مبلمان کلاسیک  رنگ های سفید، کرم با پتینه طلایی، قهوه ای، گردویی، طلایی، رنگ چوب خام و بالاخره چوب طلا کوب شده است. این رنگ ها از مبلمان شما مبلمانی به روز، جذاب و دلنشین می سازد. مبلمانی که حتی در گذر زمان هم  شما را دلزده نمیکند و همیشه طرفداران خاص خودش را دارد.

فرش یکی دیگر از آیتم های تاثیر گذار  در باشکوه به نظر آمدن پذیرایی شماست.  هرچه فرشی که برای پذیرایی انتخاب می کنید ریزبافت تر و با نقشه ای پرکارتر باشد شکوه پذیرایی شما را بیشتر می کند.

بهترین انتخاب برای شما تابلوهای رنگ روغن و به طور کلی کار دست است. شما حتی می توانید به یک تابلوی دست ساز متفاوت مثل یک ترمه سنگ  دوزی شده که خودتان آن را قاب کرده اید، هم فکر کنید.

بسته به بزرگی فضای سالن پذیراییتان می توانید به استفاده از ویترین و کنسول هم فکر کنید البته فراموش نکنید که هر دوی آنها با آیتم های دکوراتیوی که درون یا رویشان جای می گیرند هویت پیدا می کنند. برای انتخاب این آیتم ها می توانید به ظروف کریستال، نقره و مجسمه های آنتیک فکر کنید.

آینه آیتم دکوراتیو دیگری است که می تواند در سالن پذیرایی شما قرار گیرد اما استفاده از آن در گرو نوع فضا و دیوارهای سالن پذیرایی شماست. در انتخاب آینه دقت کنید زیرا قاب های مدرن هرگز با فضای کلاسیک پذیرایی شما جور در نمی آیند.

بدون شک بخشی از شکوه پذیرایی شما در گرو پرده ای است که انتخاب می کنید. معمولا بهترین انتخاب زمانی است که سراغ پرده هایی می روید ترکیب شده از کناره و تور. پارچه هایی از جنس مخمل، ابریشم خام و… در ترکیب با یک تور مناسب که به سلیقه شما می تواند طرح دار، کار شده با سنگ های دست دوز و حتی گیپور باشد، بهترین ترکیب را به شما یدهد. دقت در انتخاب آیتم های ظریفی مثل گل میخ ( البته انواع کلاسیک)، شرابه و کتیبه در پرده پذیرایی هم شکوه سالن پذیرایی شما را به مراتب بیشتر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهارده =