مبلمان کلاسیک, مقالات

پیشینه مبلمان کلاسیک سلطنتی

پیشینه مبلمان کلاسیک سلطنتی

پیشینه مبلمان کلاسیک سلطنتی

پیشینه مبلمان کلاسیک برای بسیاری از مخاطبان جالب  است. برای این منظور ما در اینجا به پیشینه مبلمان کلاسیک می پردازیم. اینکه چهارچوب و طرح اولیه ی مبلمان سلطنتی برگرفته از مبلمان کلاسیک است شکی نیست. این مبلمان اولین بار در کشورهای اروپایی  طراحی و مورد استفاده قرار گرفت و پس از مدتی به خاور میانه و کشورهای شرقی و غربی راه پیدا کرد. تخت طاووس و تخت نادری از جمله اولین و مشهورترین مبلمان سلطنتی تاریخ ایران است که اکنون در موزه جواهرات نفیس در تهران نگهداری می شود.  قدمت مبلمان سلطنتی در ایران به دوران صفوی و قاجار برمی گردد. در واقع این دوره آغازگر سفر شاهان به اروپا و همینطور حضور اروپاییان در ایران است که نتیجه آن ورود مبلمان کلاسیک به دربار صفوی، قاجار و سپس پهلوی می باشد.

در آن دوران مبلمان فقط مخصوص دربار و در دکوراسیون آنجا بکار برده میشد. می توان گفت حضور مبلمان کلاسیک فقط در دربار پادشاهان و حاکمان آن زمان سبب شده که مبلمان کلاسیک به سلطنتی تغییر نام پیدا کند. پس از این دوران ها و به مرور زمان از این سبک مبلمان در بیشتر اقشار مرفه جامعه نیز رواج یافت و توانست به دکوراسیون خانه ها نیز راه پیدا کند.

مبلمان کلاسیک پس از ورود به ایران با تزئینات و زرق و برق زیادی روبرو شد و از این شکل اروپایی و کلاسیک خود کاملا فاصله گرفت. همین تغییرات سبب ایجاد تفاوت بین مبلمان کلاسیک و سلطنتی شده است. مبلمان کلاسیک نسبت به سلطنتی ظاهر خیلی ساده تری دارد. در تصویر زیر نمونه ای از مبلمان کلاسیک را مشاهده خواهید کرد.

مبلمان کلاسیک سام اکسون با بیش از ۳۰ سال سابقه در زمینه مبلمان کلاسیک ارائه دهنده برترین مبلمان کلاسیک به شما مشتریان گرامی.

با سام اکسون تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =