مقالات

پاکسازی انواع لکه ها از روی مبلمان

مبلمان جزء بزرگترین لوازم در منزل است و کاربرد بسیاری دارد. از این رو نظافت و آراستگی آن در جلوه ی سالن نشیمن، بسیار تاثیرگذار و مهم می باشد. در این مقاله مطالبی در مورد نکات کلیدی در رابطه با چگونگی تمیز کردن هرگونه آلودگی از سطوح مبلمان ارائه شده است.

  1. اگر روی مبلمان نوشابه ریخت، آن را خیلی زود تمیز کنید، برای این کار کمی نمک روی لکه  بپاشید، سپس با اسفنجی خیس آن را پاک کنید تا اثری از لکه بر جای نماند.
  2. اثر سوختگی یا زردی سیگار را نیز میتوان با یک حبه قند از بین برد. به این صورت که قند را روی لکه انقدر بکشید تا پاک شود. اگر لکه روی الیاف مصنوعی ایجاد شده باشد، می توان آن را با آبلیمو پاک کرد.
  3. برای از بین بردن لکه جوهر، می توان ابتدا آن را خیس کرده و کمی نمک روی آن بریزید،سپس با پنبه محل را تمیز کنید یا ابتدا محلول گلیسیرین و آمونیاک را روی لکه بمالید و سپس با آب و پودر دستی رویه مبل را شست و شو دهید.
  4. برای پاک کردن لکه چربی روی مبل هم باید کمی نمک و الکل روی آن بمالید. اگه جنس رویه مبل پارچه ابریشمی باشد، راه ساده تری نیز وجود دارد، با یک برگه کاغذ خشک کن روی قسمت لکه شده را بپوشانید و اتوی داغ را محکم روی آن فشار دهید تا لکه ناپدید شود.
  5. در آخر اینکه لکه بر های شیمیایی و آماده مصرف در فروشگاه ها وجود دارد  که با خرید آن ها می توانید اغلب لکه ها را پاک کنید.  برای استفاده از لکه برها به روش مصرف آن دقت کرده و حتما از دستکش استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هشت =