مقالات

پارچه مبل با کیفیت و روش های تشخیص آن

مبلمان کلاسیک/ مبل/ سام اکسون/ سرویس خواب کلاسیک/مبلمان کلاسیک/ مبلمان ترکیه/ مبلمان ایتالیا

بهترین پارچه برای مبل

بهترین گزینه برای انتخاب پارچه مبل درجه یک پارچه های ترک هستند. اما گاهی نیز پیش می آید که پارچه های کشور چین به نام پارچه های ترک به فروش برسند. برای مبلمان سلطنتی و کلاسیک پارچه سلطنتی بهترین گزینه می باشد، که اکثر این پارچه ها محصول کارخانجات یزد هستند. برای مبلمان راحتی بهترین پارچه مخمل است اما برای مبلمان ال بهترین گزینه چرم می باشد هر چند انتخاب پارچه سلیقه ایست.

از راه های تشخیص کیفیت پارچه یا چرمی که روی مبل دوخته شده، دقت در محل دوخت پارچه یا چرم است، اگر در محل دوخت پارچه سوراخ های دوخت قابل مشاهده و از حد طبیعی بزرگ تر باشند، بافت پارچه مبل انتخاب شده ضعیف است اما چنانچه چرم یا پارچه انتخاب شده با کیفیت و دارای تراکم خوبی باشد، به هیچ وجه اینگونه نخواهد شد.

تراکم پارچه مبل با کمی دقت و یا حتی با کشیدن دست روی پارچه قابل تشخیص است .پارچه های مبلی دارای تراکم بالا سنگین تر از سایر پارچه ها هستند. میتوان گفت وزن در پارچه های مبلی ملاک خوبی برای تشخیص کیفیت آنهاست.

اگر پارچه های مبلی مورد نظر شما پرزدار و دارای خواب است، مانند پارچه های مبلی  مخمل و جیر، میتوان دو کار برای سنجش کیفیت انها انجام داد:

  1. روی پرزها و خواب پارچه مبل را با دست بکشید و خواب پرزها را برهم بریزید اگر پارچه بی کیفیت باشد خواب آن به صورت اولیه باز نخواهد گشت.

  2. توجه به تراکم پارچه مبلی.

رنگ پارچه مبل

درمورد رنگ پارچه مبل به این  نکته توجه کنید رنگ هایی که به اصطلاح چرک تاب هستند و دیر تر کثیف و لک میشوند، مانند رنگ های فیلی یا کاراملی در اولویت هستند . زیرا پارچه هایی با این رنگ ، بر اثر میهمانی های پی در پی یا بازیگوشی کودکان دیر تر کثیف میشوند.

 

پارچه مبل با کیفیت و روش های تشخیص آن

پارچه های تیره

بر عکس تصورات مردم پارچه های تیره بد نیستند. در واقع ما هستیم که چینش درست وسایل مکمل را بلد نیستیم.  بهتر است از رنگ های خنثی در پارچه های مبلمان استفاده شود تا بتوان با کوسن های رنگی و پرده آن ها را زیباتر کرد. همچینین برای تشخیص پارچه های مخمل با کیفیت میتوانید سعی کنید پرزها را با ناخن دستتان از بافت پارچه بیرون بکشید. اگر پارچه مبلی بی کیفیت باشد، به راحتی پرزها از بافت پارچه خارج میشوند. در صورتی که در پارچه های مبلی با کیفیت، نمیتوان این پرز ها را از بافت پارچه مبل بیرون کشید. چنین پارچه هایی در مقابل شستشو و ساییدگی مقاومت بسیار بالایی دارند و به راحتی پرز های خود را از دست نخواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *