مقالات

نکاتی راجع به زیرکار مبلمان

در هنگام خرید مبلمان علاوه بر ظاهر مبل که شامل رنگ چوب، رنگ پارچه و مدل رویه کوبی آن است، باید به باطن کار یا اصطلاحا زیر کار نیز توجه شود. همانگونه که فروشندگان مبلمان از انواع چوب های بکار رفته شده در ساخت مبلمان مانند چوب راش، افرا، گردو، چنار، بلوط، توسکا، روسی و … به مشتریان اطلاعات می دهند.

مشتریان باید آگاه باشند که از مواد بکار رفته شده در رویه کوبی مبل نیز آگاهی کامل کسب نمایند. برای یک انتخاب خوب و هوشمندانه، باید به نکات مهمی در هنگام خرید توجه شود. در این مطلب چند نکته ی اصلی و مهم در رابطه با این موضوع مطرح می گردد.

  1. اسفنج که معمولا در دسته های مبل و پشت مبل از اسفنج های نازک و در کف مبلمان از اسفنج های ۳۰ کیلویی یا ۳۵  کیلویی ( دانسیته یا چگالی آنها ۳۰ یا ۳۵ کیلویی می باشد)  یا اسفنج پلی یورتان استفاده می شود.
  2. فوم که به لحاظ کیفیت درجات مختلفی دارد و می تواند در نشست کف و پشت مبلمان  شما موثر باشد. فوم ها دارای دو نوع سرد و گرم و با ضخامت های ۱۳، ۱۰ و ۱۵ سانتی متری هستند. در رابطه با قالب فوم، محدب و یا تخت بودن آن نیز مد نظر است.
  3. الیاف ویسکوز مواد پلی استری هستند که برای پر کردن کوسن ها و بالشتک های پشتی مبلمان از آن ها استفاده می شود.
  4. لایکو ورق های نازکی از پنبه و پلی استر هستند که برای دسته ها ، پشت و کف برای محافظت و طول عمر فوم ها و اسفنج ها استفاده می شود.
  5. موارد دیگر در زیر کار و رویه کوبی مبلمان، انواع فنر های لول و زیگزاگ ، تسمه کشی و … است. که می توانید از فروشنده جزئیات این موارد را کامل بپرسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =