مقالات

مبل شزلون چیست؟

مبلمان نقش بسزایی در جلوه و زیبایی منازل دارند. انتخاب صحیح مبلمان سبب ایجاد تاثیری متمایز در ظاهر منزل شما می گردد. مبلمان صرفا یک ست  چند نفره نیست بلکه گاهی به صورت تک مبل هایی در می آیند که در قسمت های متفاوتی از منزل قرار می گیرند و زیبایی دو چندانی را به منزل القا می کنند.یکی از این تک مبل ها شزلون ها هستند.

شزلون چیست؟

شزلون ها به گونه ای از مبلمان گفته می شود که به صورت تک در فضای دکوراسیون داخلی قرار می گیرد و معمولا دارای یک دسته قوس دار می باشد. دسته شزلون هایی که عمودی هستند راحتی مطلوبی را برای مخاطبان این مبلمان به وجود نمی آورند. بنابراین در انتخاب مبل شزلون استاندارد، نهایت دقت را به عمل آورید. از شزلون می توان در تمامی فضاهای منزل حتی در اتاق خواب و کنار سرویس خواب استفاده کرد. شزلون مانند سایر مبلمان دارای تنوع بسیاری است. از انواع مبل شزلون می توان به شزلون سلطنتی، شزلون تاجدار، مدرن، راحتی و شزلون پاتحتی یا همان لاوست اشاره نمود. شزلون سلطنتی از خانواده مبلمان کلاسیک می باشد که معمولا مانند انواع مبلمان کلاسیک دارای دسته های چوبی و منبت کاری شده است.  شزلون تاجدار نیز نمونه ای از شزلون سلطنتی است که با کمی تفاوت در طراحی، از نمونه کلاسیک آن متمایز شده است.

شزلون های مدرن، راحتی و شزلون پاتختی یا همان لاوست از سری مبلمان مدرن و راحتی محسوب می شوند. فرم این شزلون ها ساده و بخش بیشتری از آن ها را پارچه تشکیل می دهد. شزلون پاتختی یا لاوست برای اتاق خواب های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب فاقد بخش تکیه گاه می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 12 =