مقالات

قبل از شستن مبل چه کنیم

  1. نظافت سطحی مبل: روی سطح مبل را جارو کنید تا سطح مبل از هرگونه گرد و غبار و خرده ریز ها تمیز شود. تمام شیارهای مبل را با قطعه ی باریک و بلند جارو برقی تمیز کنید. بالشتک ها را بردارید و زیر آن ها را جارو کنید.
  2. استفاده از برس برای زدودن خاک: برای این کار، از یک برس سفت و محکم استفاده کنید و آن را محکم روی سطح مبل بکشید. مراقب باشید برس را آنقدر محکم نکشید که پارچه ی مبل را خراب کند.
  3. استفاده از غلتک برای زدودن موها و کرک ها: کرک ها و موها به طور کامل با جارو برطرف نمی شوند. برخی جارو برقی ها برای این کار قطعات مخصوصی دارند با این حال بهتر است از غلتک مخصوص این کار استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که همه ی موها و کرک ها جمع شده اند.
  4. تمیز کردن بخش های غیر پارچه ای مبل: دقت کنید که تمام سطوح غیر پارچه ای مانند قطعات و دسته های چوبی مبل نیز تمیز شوند. اگر برای این کار از اسپری پاک کننده استفاده می کنید، آن را مستقیما روی محل مورد نظر اسپری نکنید، زیرا ممکن است کمی از آن روی پارچه مبل اسپری شود و مواد شیمیایی آن سبب تغییر رنگ پارچه شود. به جای آن، پاک کننده را روی حوله ی کاغذی اسپری کنید و محل مورد نظر را تمیز کنید.
  5. توجه به جنس پارچه ای مبل: هنگام خرید مبل حتما به جنس پارچه دقت کرده و نحوه ی تمیز کردن آن را از فروشنده سوال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =