مقالات

زیبایی منزل با سبک کلاسیک

می توان گفت که سبک کلاسیک همان سبک  سنتی غربی است که قدری رنگ و روی عنصر معاصر را به خود گرفته است. هر عنصری که در این سبک بکار می رود، تعریف دقیق و معینی دارد، این سبک به شدت به نظم و تقارن پایند است و حس اصالت را نمی توان از آن گرفت. در این سبک هیچ چیز دور از انتظار نیست و به طور کلی سبکی پایدار می باشد. دکور کلاسیک (سنتی غربی) شامل دکور قرن هجدهمی در انگلستان تا دکور روستایی فرانسوی و حتی سرزمین های نا شناخته خاور دور می شود.  به طور کلی می توان گفت این سبک، فراگیر است.

ویژگی های سبک کلاسیک

کلاسیک به هیچ عنوان با بی نظمی و شلوغی کنار نمی آید، هر اکسسوری جایگاه و محدوده مشخصی برای قرار گرفتن دارد.  این سبک بسیار منظم است و پایداری و استقامت خاصی را به فضا می بخشد.

تقارن در سبک کلاسیک

شاخص ترین ویژگی سبک کلاسیک تقارن است. مبلمان ها، وسیله ها و لوازم دکوری همه به صورت جفت هستند و معمولا در روبروی هم قرار می گیرند و نظمی خاص و ابهتی گیرا به دکوراسیون داخلی خانه می بخشند.

رنگ در سبک کلاسیک

رنگ هایی که در این سبک از آن ها استفاده می شود، رنگ های با وقاری هستند که به فضای داخلی منزل شما شخصیت می بخشند، رنگ هایی مانند طیف قهوه ای، بژ و کرم. سبک کلاسیک به سبکی با رنگ های فاخر و غنی معروف است.

حمام هایی به سبک کلاسیک

در حمام هایی که به سبک کلاسیک طراحی شده اند، تجهیزاتی مثل وان ها و یا شیر ها، از نوع کار شده و پر تزئینات انتخاب می شوند. معمولا رنگ غالب در حمام های کلاسیک، رنگ سفید به همراه طلایی یا نقره ای برای تزئینات است.

نشیمن های کلاسیک

همان طور که مطرح شد، سبک کلاسیک به تقارن در چیدمان مبلمان، پرده های فاخر و بلند، رنگ هایی مانند طیف قهوه ای و نظم بسیار پایبند است. بنابراین وقتی همه ی این ویژگی ها را با هم در نشیمن منزلتان استفاده کنید، یکی از زیباترین نشیمن ها را خواهید داشت. حتی می توانید برای پر جزئیات تر شدن نشیمن منزلتان از تزئیناتی مانند چراغ های روشنایی، ساعت های ایستاده بی نظیر و کوسن های بزرگ روی مبل هایتان استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + شانزده =