مقالات

رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون

بنفش رنگی زیبا و اسرار آمیز است که از ترکیب دو رنگ اصلی آبی و قرمز پدید می آید. از لحاظ روانشناسی بنفش رنگی شاهانه است. این رنگ در گذشته جز رنگ های نایاب بوده و فقط پادشاهان و افراد خاص می توانستند از آن در منازل خود استفاده نمایند. سایه های بنفش احساس آرامش و راحتی ایجاد می کند و همچنین خلاقیت ما را به تصویر می کشد.

تصور کنید در یک اتاق پذیرایی مبل ها با بالشتک های بنفش رنگ آراسته شده اند و سقف پذیرایی هم با استفاده از لوستر طلایی رنگ (تنالیته ای از رنگ زرد) نور را به این رنگ بنفش هدیه می دهد. تجربه داشتن این پذیرایی را امتحان کنید و ببینید که مهمانانتان چه آرامش خاصی را در وجود خویش احساس می کنند.

اتاق خواب دو نفره ای را در ذهن خویش تصور کنید که دارای یک تخت دو نفره است. روی این تخت بالشتک های سبز رنگ و بنفش رنگ قرار داده شده است و روی پاتختی های این تخت خواب، شمع های تزئینی کوچک بنفش رنگ به همراه چراغ خواب زرد رنگ قرار داده شده است. در کف اتاق خواب یک قالیچه کوچک بنفش کنار تخت انداخته شده است. پرده های اتاق خواب هم که از ترکیب دو رنگ بنفش و سبز است، بر روی پنجره های این اتاق، فضای دلچسبی را به نمایش می دهد و از سوی دیگر لوستر زرد رنگ سقف که از طرفی با رنگ چراغ خواب های این اتاق از نظر رنگی در هماهنگی است و از طرفی با ترکیب دو رنگ بنفش و سبز در هماهنگی قرار دارد، فضای گرمی را به وجود می آورد.

در باغچه ای که پر از گل های سفید است، وجود گل هایی با رنگ بنفش به دلیل تضاد بین سفید و بنفش باعث می شود محیط باغچه سفیدتر به نظر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =