مقالات

رنگ در دکوراسیون داخلی

مبلمان کلاسیک/ مبل/ سام اکسون/ سرویس خواب کلاسیک/مبلمان کلاسیک/ مبلمان ترکیه/ مبلمان ایتالیا/ سرویس خواب کلاسیک

مشکی

یک رنگ کاملا قوی و پر قدرت که با خود سلطه طلبی و اقتدار را به ذهن القا می کند.در کابینت آشپزخانه اما این رنگ بسیارپرطرفدار می باشد.مخصوصا اگر به صورت براق و به همراه رنگ ضد خودش بکار گرفته  شود.ترکیب سفید و مشکی کانتر استی زیبا و جذاب در فضای کابینت آشپزخانه و همچنین دکوراسیو منزل ایجاد می کند

سفید

استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون خانه و کابینت آشپزخانه هیچ قانون خاصی ندارد و در هر جا می توان آن را بکار گرفت.این رنگ ،روشنی ،صلح و جوانی را القا می کند. چیزی که این رنگ را در دکوراسیون منزل بسیار کاربردی کرده است قابلیت فوق العاده آن در بزرگ تر و روشن تر نشان دادن فضاست که مخصوصا در اتاق های کوچک یا کم نور بکار می آید.حسن دیگر این رنگ امکان استفاده طیف وسیعی از رنگ ها در کنار آن می باشد که کار را برای ست کردن رنگ ها در دکوراسیون منزل راحت می کند.از طرفی این رنگ به دلیل خنثی بودنش،به رنگ هایی که در کنارش قرار می گیرند جلوه  و روحی خاص می بخشد.برای مثال ماهی قرمزی در تنگ را تصور کنید که در یک اتاق خالی و تماما سفید قرار گرفته است.تصور کردن جلوه زیبای رنگ قرمز در این حالت راحت می باشد.

آبی

یکی از رنگ هایی که در میان عموم مردم از محبوبیت خاصی  برخوردار می باشد رنگ آبیست.شاید این محبوبیت به دلیل حس آرامش ،سکوت ،سکون و اعتمادی باشد که این رنگ القا می کند.استفاده از این رنگ به خصوص در محیط های کارمندی و ورزشی پیشنهاد می شود.در دکوراسیون کابینت  آشپزخانه اما این رنگ می تواند جلوه خاصی به فضا مخصوصا به فضای بین کابینت و یا درب ها بخشد.آرامش و ظرافتی  که این رنگ به فضای دکوراسیون خانه می دهد بی نظیر است.

قرمز

جز اصلی ترین رنگ های گرم می باشد که نشانگر عشق ،شور و هیجان ،انرژی و نشاط می باشد و در دکوراسیون منزل مخصوصا برای شکستن فضاهای سرد وخنثی بسیار موثر است .البته باید توجه داشت که استفاده  از آن در مقیاس بزرگ در فضای کوچک بعد از مدتی باعث خستگی و دلزدگی افراد داخل فضا می شود.

زرد

زرد از رنگ های اصلی و صدر نشین دسته رنگ های گرم و به یاد آور انرژی ،روشنایی و حرارت خورشید است.رنگ آرامی نیست.بر عکس پر از هیجان و شور و تحرک می باشد.از این رو در دکوراسیون خانه استفاده از آن در مقیاس بزرگ پیشنهاد نمی شود.زیرا آرامش را بر هم می زند.اما بکار گیری آن در مقیاس هاس کوچک در قسمت های مختلف می توان انرژی و پویایی این رنگ فوق العاده را به دکوراسیون وارد کرد.

قهوه ای

یکی دیگر از رنگ های پر طرفدار مخصوصا در مبلمان و دکوراسیون خانه های ایرانی رنگ قهوه ای می باشد که در بسیاری از موارد از ترکیبش با رنگ کرم استفاده می گردد.این رنگ با خود حس طبیعت، سادگی ،استحکام و پایداری و استواری را به همراه دارد.

خاکستری

رنگی خنثی میان سفید و سیاه محسوب می گردد که مخصوصا در طراحی دکوراسیون منزل و همچنین کابینت آشپزخانه مدرن و امروزی بسیاری به کار گرفته می شود.ترکیب این رنگ با رنگ زرد در کابینت آشپزخانه مدرن بسیار خلاقانه و متفاوت خواهد بود و به نوعی تقابل انرژی و تحرک زرد از یک طرف و خنثی و ساکن بودن رنگ خاکستری از طرف دیگر جالب توجه خواهد بود.

بنفش

این رنگ را می توان به نوعی مرز میان هیجان و انرژی قرمز و سکون و آرامش آبی در نظر گرفت.در دکوراسیون کابینت مدرن و مخصوصا در سبک کابینت پلی گلاس و کابینت های گلاس. این رنگ می تواند فضای خانه و آشپزخانه را بسیار متفاوت و گیرا نماید. وقتی جذابیت ذاتی این رنگ در کنار براقیت متریال های گلاس و پلی گلاس قرار گیرد جلوه زیبایی به فضا می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *