مقالات

راه های تشخیص چوب خوب از چوب بد (۲)

۶)رنگ روی محصولات چوبی

اگر نوع چوب در موقع خرید مبل برای شما حائز اهمیت است مبلی را انتخاب نمایید که رنگ روی آن از رنگ های شفاف باشد مانند پلی استیل و… زیرا به خوبی بافت و نوع چوب مشخص می شود و تمام موارد ذکر شده در آن دیده می شود. اگر رنگ برای شما حائز اهمیت است از مبلمان با رنگ های پوششی استفاده نمایید

۷)تغییر رنگ زمینه ی چوب

هر نوع تغییررنگ در زمینه  چوب که توسط حمله قارچ ها صورت میگیرد یک نوع عیب به حساب می آید که به صورت تغییر رنگ زمینه ی چوب که معمولا به رنگ های زرد و رگه های مثل نخ سیاه رنگ دیده می شود. این تغییر رنگ در زیر رنگ های شفاف دیده میشود. هرچندنوع ضعیف آن تغییری در مقاومت های اصلی چوب ایجاد نمیکند ولی نوع قوی آن باعث خورده شدن چوب میشود که معمولا زیر رنگ های پوششی مشخص نخواهند شد و بعضی از فروشندگان از آن به عنوان زیبایی یاد میکنند.در کل چوب باید یک دست باشد.

۸)خط های نیم دایره یا دایره روی محصولات چوبی

خط هایی هستند که از ماشین پوست زنی(دستگاه سمباده زنی که به صورت دوار میباشد) به روی چوب باقی می ماند که باید توسط سمباده از بین برود در صورت مشاهده این گونه خطوط محصول به خوبی پرداخت نشده و خود را زیر هر رنگی نشان می دهد.

۹)در یک سطح بودن پایه ها

دقت کنید که پایه هاه های مبلمانتان در یک سطح باشد زیرا در صورت مساوی نبودن آن ها فشار به قسمت ها ی عقب و جلوی مبل آمده و مبل دچار پیچیدگی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 11 =