مقالات

دکوراسیون کلاسیک

یکی از سبک هایی که امروزه مورد پسند بسیاری از افراد می باشد، سبک کلاسیک است. این سبک خواهان دکوراسیون متناسب با خودش می باشد. در این مقاله چگونگی انتخاب و ایجاد سقف و کفپوش مناسب برای سالن نشیمن و همچنین ملاک های انتخابی برای مبلمان کلاسیک مطرح می گردد.

در این سبک از دکوراسیون ، سقف باید سطحی نرم و صاف داشته و رنگ آن اصولا به رنگ سفید و سایه های این رنگ از جمله کرمی، شیری و عاجی رنگ باشد. متداول ترین متریالی که برای تزئین  سقف استفاده می شود گچ است.  گاهی از پلاستر یا فوم نیز به جای گچ در تزئین سقف استفاده می شود اما گچ جلوه ای متفاوت به فضا خواهد بخشید. اگر از تزئینات زیاد در سقف لذت نمی برید، می توانید سقف را به صورت ساده نگه داشته و به جای آن از لوسترها و آویزهای کلاسیک استفاده نمایید.

برای پوشش کف،چوب می تواند گزینه مناسبی باشد زیرا گرمی سبک کلاسیک را در فضای شما ایجاد می کند. اما اگر تمایل به لوکس بودن هرچه بیشتر فضا را دارید،سنگ طبیعی با تزئینات زیبا بهترین گزینه خواهد بود.

خطوط ساده و تقارن معیارهای اصلی برای انتخاب مبل به سبک کلاسیک است. مبلمانی که از چوب با فرم های منحنی و تزئینات ساخته شده اند برای دکوراسیون به سبک کلاسیک مناسبند. در انتخاب  مبل حتما باید به رنگ چوب دقت نمایید تا هارمونی لازم با دکوراسیون کل فضا را دارا باشد. رنگ های طلایی، سفید و قهوه ای از جمله رنگ های پر کاربرد برای این نوع مبلمان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =