مقالات

دکوراسیون نشیمن کوچک

استفاده از پنجره ها

یکی از روش های موثر در طراحی نشیمن کوچک استفاده از پنجره های بزرگ و نورگیر است. برای اینکه دیوار شیشه ای را بیشتر با دکوراسیون پذیرایی خود هماهنگ کنید، می توانید از پرده هایی مطابق با مبلمان یا تم اصلی نشیمن استفاده نمایید. اگر سقف و دیوار ها را به یک رنگ در آورید، سالن نشیمن بزرگتر دیده می شود.

انتخاب مناسب رنگ

رنگ می تواند جو فضا را بکل تغییر داده و آن را بزرگتر یا حتی کوچکتر  نشان دهد. مطمئن ترین راه این است که دیوار های پذیرایی را سفید رنگ بزنید و سپس سایر لوازم خانه مانند مبلمان، فرش، کفپوش، میز، کوسن ها، لامپ و لوستر ها را به رنگ شادتر و البته روشن تر انتخاب کنید. در یک فضای کوچک باید حتما تا حد مکن از سایه های تیره دوری کنید.

انتخاب و ست کردن اجزا

یک فهرست از لوازمی که ممکن است در طراحی خود از آن ها استفاده نمایید، تهیه کنید. به فهرست خود نگاه و با قلم دور لوازم ضروری که امکان تعویض یا کنار گذاشتن آن ها وجود ندارد مانند مبل و … را خط بکشید.  حال لوازم غیر ضروری را که سبب کم شدن فضای سالن نشیمن شما می شود را از این فهرست حذف نمایید.

استفاده کاربردی از سالن نشیمن کوچک

بسیاری از سالن های پذیرایی کنونی نیاز دارند تا کاربردهای بیشتری به غیر از تکیه دادن و تماشای تلویزیون داشته باشند. اگر خانه شما کوچک است و در آن اتاق غذاخوری ندارید و اشپزخانه کوچکی هم دارید، در این صورت احتمالا باید میز غذا خوری را در اتاق نشیمن خود جای دهید. به علاوه باید فضاهایی را هم برای میز تلویزیون، دستگاه های بازی و قفسه های ذخیره سازی فراهم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 16 =