مقالات

دکوراسیون داخلی کلاسیک

رنگ در سبک کلاسیک

رنگ های اصلی در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک ملایم و آرام هستند و در طیف رنگی کرمی، خاکستری، طلایی، نقره ای، زیتونی، قرمز مایل به قهوه ای  و مرواریدی قرار می گیرند. سبک کلاسیک مخالف رنگ های تند و زننده است. تمام  رنگ ها باید ملایم بوده و فضایی آرام اما در عین حال لوکس را برای ساکنین فراهم آورند.

تزیین دیوارها در سبک کلاسیک

در سبک کلاسیک کاغذ دیواری از جنس پارچه یا ابریشم گزینه ی مناسبی است. پانل های چوبی نیز باید از چوب گرانبها ساخته شده و گچ بری ها با ظرافت زیادی انجام گیرند.

ایجاد تقارن در سبک کلاسیک

در یک طراحی کلاسیک همه چیز از مبلمان گرفته تا محل قرار گیری مبل ها در تقارن است. مبلمان باید در یک چیدمان رسمی قرار گیرد تا دیگران در آن به گفتگو دعوت شوند.

ایجاد درخشش و تزئینات پرجلوه

از دیگر ویژگی های دکوراسیون به سبک کلاسیک درخشش و لوکس بودن آن است. برای این کار باید به متریال هایی که برای هریک از وسایل انتخاب می کنید دقت نمایید. به عنوان مثال برای منابع نوری، شمعدان ها و لوستر ها به کریستال، برنج، برنز و مس فکر کنید. نکته مهم دیگر این است که آینه های قاب دار و آثار هنری همیشه در اولویت هستند. آینه جلوه دکوراسیون شما را دو چندان می کند و آثار هنری مانند تابلوهای هنری اصالت را به منزل شما می آورند.

طرح ها و الگوهای سبک کلاسیک

این طرح ها بیشتر نقوش گیاهی را شامل می شوند. البته پارچه های شطرنجی و راه راه نیز مورد استفاده استفاده قرار می گیرند. اگر مایل به استفاده از دو یا چند طرح در یک اتاق هستید، یک پالت رنگی را مشخص کرده و در همان جهت حرکت کنید. زیرا ممکن است شلوغی بیش از حدی در فضای شما به وجود بیاید. تنها نکته ای که باید در طرح و نقش سبک کلاسیک رعایت شود، متقارن بودن آنهاست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 9 =