مقالات

دکوراسیونی سرشار از آرامش

مبلمان کلاسیک/ مبل/ سام اکسون/ سرویس خواب کلاسیک/مبلمان کلاسیک/ مبلمان ترکیه/ مبلمان ایتالیا/ سرویس خواب کلاسیک

پس از گذراندن یک روز پر مشغله و طولانی، نیاز به استراحت در یک محل آرامش بخش بسیار ضروری است. لازمه ی ایجاد یک محیط سرشار از امنیت و آسایش وجود معیار های متفاوتی می باشد. در مطلب زیر به تعدادی از این ملاک ها و معیار ها اشاره گردیده است.

  • بکارگیری رنگ های روشن

از میان رنگ های مناسب برای طراحی چنین فضایی، می توان به سفید،شیری، کرم،گلبهی، یاسی روشن، رنگ صورتی روشن و این گونه رنگ ها اشاره کرد. اگر نور را به عنوان یکی از شروط ایجاد فضای آرامش بخش در نظر بگیریم، رنگ های روشن از این نظر نیز بسیار مناسب خواهند بود.

  • بهره گیری از نور طبیعی

احساس خوبی که تابش نور طبیعی به یک فضا ایجاد می کند، همراه با انرژی مثبتی که به فضا می دهد و آرامشی که به ارمغان می آورد را به هیچ عنوان نمی توان با هیچ یک از انواع نور پردازی مقایسه کرد. بنابراین اگر منزل شما از نور کافی و مناسب برخوردار است، باید این موهبت را به نقطه قوت فضا تبدیل کنید.

  • اجرای نورپردازی ملایم

رنگ نور مناسب برای چنین فضایی معمولا سفید یا شیری است. سعی کنید از بکار گیری رنگ های تند که باعث خیره شدن چشم می شود خودداری کنید. حجم نوری که به فضا تابیده می شود نیز باید کاملا مناسب باشد و این یعنی شما برای انجام کارهای خود در فضا دچار هیچ مشکلی نشوید و احساس راحتی کنید.

  • فرش نرم و راحت

برای ایجاد آرامش در فضا بهتر است از فرش های نرم با رنگ های روشن و ساده استفاده کنید که احساس آرامش بیشتری را القا می کنند. سعی  کنید حتما، حتی اگر شده یک فرش کوچک در فضا داشته باشید و به هیچ عنوان محیط مد نظر خود را بدون پوشش کف رها نکنید.

  • مبلمان راحت و بزرگ

برای داشتن یک فضای آرامش بخش، یکی از نکات مهمی که باید در نظر بگیرید انتخاب مبل های نرم ، راحت و بزرگ است. مبل های نشیمن شما باید به قدری راحت باشند که بلند شدن از روی آن ها برایتان دشوار به نظر نرسد. از آنجا که افراد بیشتر اوقات خود در منزل را به نشستن روی مبل ها می گذرانند، کیفیت و نوع طراحی این مبل ها می تواند در احساس آرامش و راحتی آنان تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یازده =