مقالات

دسته بندی رنگ ها

مبلمان کلاسیک/ مبل/ سام اکسون/ سرویس خواب کلاسیک/مبلمان کلاسیک/ مبلمان ترکیه/ مبلمان ایتالیا/ سرویس خواب کلاسیک

رنگ ها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند.این دسته بندی ها شامل رنگ های: سرد، گرم و خنثی هستند. مقاله زیر توضیحاتی در رابطه با این  دسته بندی ها مطرح کرده و مثال هایی را برای درک بیشتر از این رنگ ها ارائه نموده است.

رنگ های گرم

رنگ های گرم محرک سیستم عصبی بوده و احساسات را تشدید میکنند.این دسته از رنگ ها به وضوح قابل رویت بوده و موجب جلب توجه می گردند.رنگ های قرمز، نارنجی، زرد و ارغوانی رنگ های گرم به حساب می آیند، که می توان از آن ها در اتاق غذا خوری ،آشپزخانه ،راهرو ها و اتاق بازی کودکان بکار برد.

رنگ های خنثی

رنگ هایی هستند که در طیف رنگی وجود نداشته و از ترکیب رنگ های دیگر  پدید می آیند و می توانند اثرات مثبت یا منفی داشته باشند. سیاه، سفید، خاکستری، بژ و قهوه ای رنگ های خنثی هستند.

رنگ های سرد

رنگ های آرامش بخشی بوده و هارمونی آن ها در محیط های مختلف بیشتر است و زیاد در چشم نیستند . رنگ ها ی آبی، نیلی و سبز از جمله رنگ های سرد می باشند که می توان کاربرد هایی برای این گروه رنگی در نظر گرفت. در دکوراسیون داخلی رنگ آبی و بنفش متمایل به آبی برای اتاق کار و مطالعه ،سرویس بهداشتی اتاق نشیمن و اتاق خواب استفاده کرد.رنگ سبز:در اکثر فضا ها قابل استفاده است و چون رنگ هماهنگی است می توان آن را با رنگ های دیگر ترکیب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هشت =