دسته بندی رنگ ها

رنگ ها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند.این دسته بندی ها شامل رنگ های: سرد، گرم و خنثی هستند. مقاله زیر توضیحاتی در رابطه با این  دسته بندی ها مطرح کرده و مثال هایی را برای درک بیشتر از این رنگ ها ارائه نموده است.

رنگ های گرم

رنگ های گرم محرک سیستم عصبی بوده و احساسات را تشدید میکنند.این دسته از رنگ ها به وضوح قابل رویت بوده و موجب جلب توجه می گردند.رنگ های قرمز، نارنجی، زرد و ارغوانی رنگ های گرم به حساب می آیند، که می توان از آن ها در اتاق غذا خوری ،آشپزخانه ،راهرو ها و اتاق بازی کودکان بکار برد.

رنگ های خنثی

رنگ هایی هستند که در طیف رنگی وجود نداشته و از ترکیب رنگ های دیگر  پدید می آیند و می توانند اثرات مثبت یا منفی داشته باشند. سیاه، سفید، خاکستری، بژ و قهوه ای رنگ های خنثی هستند.

رنگ های سرد

رنگ های آرامش بخشی بوده و هارمونی آن ها در محیط های مختلف بیشتر است و زیاد در چشم نیستند . رنگ ها ی آبی، نیلی و سبز از جمله رنگ های سرد می باشند که می توان کاربرد هایی برای این گروه رنگی در نظر گرفت. در دکوراسیون داخلی رنگ آبی و بنفش متمایل به آبی برای اتاق کار و مطالعه ،سرویس بهداشتی اتاق نشیمن و اتاق خواب استفاده کرد.رنگ سبز:در اکثر فضا ها قابل استفاده است و چون رنگ هماهنگی است می توان آن را با رنگ های دیگر ترکیب کرد.

دسته بندی رنگ ها

دسته بندی رنگ ها

دسته بندی رنگ ها

دسته بندی رنگ ها
دسته بندی رنگ ها