مقالات

تفاوت چوب و پلی اتیلن در محصولات چوبی

مبلمان کلاسیک/ مبل/ سام اکسون/ سرویس خواب کلاسیک/مبلمان کلاسیک/ مبلمان ترکیه/ مبلمان ایتالیا/ سرویس خواب کلاسیک

امروزه بسیاری از شرکت های سازنده مبلمان برای کسب سود بیشتر  مواد پلی اتیلن را جایگزین چوب کرده اند. از دلایل آن نیز می توان به مقرون به صرفه تر بودن  آن و بالاتربردن سرعت تولید در مبلمان نام برد. از آن جایی که عده ای ازسازندگان بدون در نظر گرفتن حق و حقوق مشتری مواد پلی اتیلن را به جای چوب به مشتری میفروشند. متاسفانه استفاده نابجا از این مواد موجب ترک خوردگی های شدید به دلیل خشکی و شکنندگی آن و همین طور حالت پوسته شدن رنگ منبت ها به دلیل نفوذ ناپذیری مواد پلی اتیلن است. در این مقاله تلاش بر این است  شناخت مناسبی در رابطه با تفاوت چوب و مواد پلی اتیلن در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

مورد اول

از رنگ کار می توان کاملا متوجه این موضوع شد زیرا رنگ، روی مواد پلی اتیلن بسیار مات و خفیف، و از کیفیت پایینی برخوردار است.

مورد دوم

مواد پلی اتیلن وزن بسیار زیادی نسبت به چوب دارد بنابراین از سنگین بودن کار میتوان به تشخیص روشنی  در رابطه با این موضوع رسید.

بهترین و مطمئن ترین روش این است که سوزن بزرگی را گرم کرده و برعکس در زیر پایه فشار دهید. اگر سوزن رفت داخل و بوی پلاستیک داد مشخص می شود که مواد پلی اتیلن است. به این نکته توجه شود که برخی از سازندگان مبلمان از پایه های چوبی استفاده می کنند،بنابراین بهتر است در جاهای دیگر مبل نیز امتحان شود.

توصیه می شود که حتما جنس مبلمان  از چوب  باشد، زیرا مواد پلی اتیلن هم شیمیایی، و هم دارای کیفیت بسیار پایینی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *