مقالات

تفاوت مبلمان کلاسیک و راحتی

مبل های کلاسیک ترکیبی از چوب و پارچه هستند. تکیه گاه این مبل ها صاف و کمی بلند است. دارای پایه های بلندی می باشد که اجازه نشست و برخاست راحت تری را به مهمانان میدهد و نسبت به مبلمان راحتی رسمی تر است.

مبل های راحتی همانطور که از نامشان پیداست گزینه خوبی برای استراحت است اما مناسب برای مهمانیها نیست در صورتی که مبلمان کلاسیک علاوه بر ظاهری زیبا و رسمی دارای راحتی و آسایش نیز می باشد.

مبلمان راحتی تمام پارچه اند و چوب یا فلزی در بدنه اصلی و رویی آن هابه کار نرفته است. دارای دسته های پهن، و پایه و تکیه گاه نسبتا کوتاه تری دارند.

قیمت مبلمان با توجه به جنس چوب و پارچه ی به کار رفته شده در آن ها متغیر است، به طور مثال مبلمان تهیه شده از چوب راش گرانتر از مبلمان ساخته شده از چوب های دیگر است. در مبلمان راحتی از چوب کاج استفاده می کنند که رنگ آن سفید است و اگر از آن ها در ساخت مبلمان استیل و منبت کاری استفاده شود دچار شکستگی و پیچ و تاب بدی میشود. استفاده از چوب سفید کاج در مبلمان کلاسیک اصلا مناسب نیست. مبل راحتی معمولا فضای بیشتری را در مقایسه با مبلمان  کلاسیک اشغال می کند. در صورتی که مرتبا نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل را تغییر می دهید،مبل کلاسیک گزینه مناسبتری است.

انواع مبلمان در دکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 11 =