مقالات

تاریخچه مبلمان کلاسیک

مبلمان در هر دوره ای سبک و سیاق خودش را داشته و با توجه به فرهنگ های مختلف و در زمان های متفاوت اسلوب و قواعد خودش را دارا بوده است. در رابطه با مبلمان کلاسیک نیز به همین منوال است.

مکتب کلاسیسیسم یک انقلاب فرهنگی و هنری در قرن های هفده تا نوزدهم  میلادی در کشور های اروپایی بود. ادبیات،هنر،موسیقی و معماری تحت تاثیر این جنبش قرار گرفتند. مکتب کلاسیسیسم تعادل،تقارن،نظم و زیبایی شناسی با الهام از هنر یونان و روم باستان را وارد حیطه طراحی داخلی و مبلمان کرد.

مبل کلاسیک

به گونه ای از مبلمان که چوب بخش اصلی سازنده آن است اطلاق می شود.  این سبک از مبلمان هیچگاه از مد نخواهد افتاد و همیشه جایگاه خود را به عنوان سبکی قدیمی در دنیای مدرن حفظ خواهد کرد. مبلمان کلاسیک از سه کشور فرانسه،انگلستان و ایتالیا نشات گرفته و بعدها به اقصا نقاط دنیا منتشر شده است. این سبک مبلمان امروزه در کشورهای شرقی طرفداران زیادی دارد.

تغییرات ایجاد شده در  مبل کلاسیک

از نظر چوب به کار رفته در مبلمان و  مواد کاربردی برای نشیمنگاه و… تغییرات زیادی در این سبک از مبلمان ایجاد شده است. شکل ظاهری و خطوط طراحی نیز دستخوش تغییرات بارزی شده اما همچنان این سبک به رسمیت شناخته میشود و اصالت خود را حفظ نموده است.

مبلمان کلاسیک بیش از سایر سبک های مبلمان،بیانگر ماهیت واقعی و وابسته به طبیعت مبلمان است. این سبک فضایی باثبات و رنگ و بویی تاریخی_سنتی را در منزل به ارمغان می آورد.

ویژگی بارز مبلمان کلاسیک حفظ چوب به عنوان بخشی از طبیعت و انتقال آن به محیط زندگی انسان است. اثر آرامبخش مبل کلاسیک، گرمای ناشی از طبیعت چوب و جلوه های زیبای نقش و نگار چوب،فضایی دلچسب را در منزل رقم میزندو روح داخل منزل را مطبوع،گرم،دلپذیر و جذاب می کند. سبک مبل کلاسیک ترکیبی از هنرو صنعت است و کنده کاری های ظریف چوب در برخی از مبلمان های این سبک، بیانگر ذوق و روحیه لطیف هنرمندان فعال در این عرصه است.

نمونه هایی از آثار کلاسیک، مبل هایی به رنگ کرم یا قهوه ای و رنگ های الهام گرفته شده از طبیعت است. برای خلق آثار منحصر به فرد در این سبک، جزئیات طراحی باید در هماهنگی کامل با هم قرار گیرد و دقت لازم برای انتخاب نوع مواد به کار رود

مبل کلاسیک دی سی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =