منطقه کمرد در فاصله بیست کیلومتری شرق تهران و در جاده آبعلی واقع شده است و سالهاست که محل عبور و مرور مسافران شمال کشور بوده است. این نام الهام گرفته از روستای تاریخی و زیبای کمرد است که حدود پنج کیلومتر از جاده آبعلی در محل منوچهر آباد و بعد از پل رودخانه جاجرود فاصله داشته و در دامنه شرقی قله آراکوه به ارتفاع ۲۶۵۰متر قرار دارد.یکی از جاذبه  های منحصر به فرد این روستا ،آبشار کمرد است.

این آبشار در انتهای یک دره پوشیده از درختان نارون،چنار و زرشک خود نمایی می کند .اگرچه این آبشار زیبا فقط در فصل بهار آب دارد ولی زیبایی طبیعت این منطقه مختص به یک فصل نیست و در تمام فصول سال دیدنی است.


در کنار همه ی جاذبه های اقلیمی ،منطقه کمرد ،قطب تولید مبلمان کشور است.نزدیک به نیم قرن است که کارگاهها و کارخانه های فراوانی در این منطقه به تولید مبلمان اهتمام می ورزند.

از اواسط دهه ی۷۰بسیاری از مجموعه های تولید کننده مطرح در این منطقه به عرصه نمایشگاهی کالاهای تولیدی خود پرداختندو رفته رفته این روند ادامه پیدا کرد به گونه ای که امروز بازار مبل کمرد با بیش از ۱۵۰نمایشگاه فعال که عمدتاً جز و تولید کنندگان برتر کشور و یا نمایندگان برندهای برتر مبلمان هستند،یکی از مهمترین بازارهای مبل کشور به حساب می آید .برخی از ویژگی های منحصر به فرد این بازار عبارتند از:


_حضور برندهای برتر وبا سابقه داخلی و خارجی(موندریان،دوناریه،استقبال،مریت،الدورادو،نف و …)
_وجود نمایشگاه های بزرگ به کونه ای که برای عمده سلایق و سبک های مورد نظر مخاطبان ،متناسب را عرضه می نمایند.
_دسترسی بسیار آسان و نزدیکی به تهران به گونه ای که فاصله زمانی این بازار تا شرق تهران حداکثر ۲۰دقیقه ،شمال تهران حداکثر ۳۰دقیقه وغرب تهران حداکثر ۴۵ دقیقه است. 
_آب و هوای منحصر به فرد و پاکیزه منطقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =