مقالات

اشتباهات رایج در دکوراسیون

دکوراسیون منزل مقید به ضوابط واصولی است که حتما” باید به آن ها توجه  نمود.گاهی جزیی ترین نکات در دکوراسیون سبب ایجاد نما و دید نامناسب می گردد.در مقاله زیر اشتباهاتی که در دکوراسیون باید به آن ها توجه نمود ارایه می گردد.

استفاده از رنگ های خنثی و غیر شاد در دکوراسیون

اگر دقت کنید متوجه می شوید وسایل و دکوراسیون داخلی بیشتر منازل  در رنگ آمیزی و انتخاب مبلمان رنگ های سفید،کرم وبژ استفاده می شود در صورتی که برای انتخاب پارچه ی مبل می توان از رنگ های متنوع و متفاوت زیادی استفاده نمایید. جسارت داشته باشید و رنگ های شاد و متفاوت را امتحان کنید و از رنگ های جدید نترسید.

شلوغی و بهم ریختگی در دکوراسیون

سعی کنید برای هر وسیله ای فضا و جای مخصوص آن را در نظر بگیرید.شلوغی بیش از اندازه باعث ایجاد اضطراب می شود و فضا را سنگین می کند و حس آرامشی که از خانه انتظار می رود را از بین می برد.سعی کنید به وسایل خود نظم دهید و از یک وسیله بزرگ بجای چند وسیله کوچک،استفاده کنید

گل و گیاه ارزان قیمت مصنوعی از دیگر اشتباهات دکوراسیون

تا جایی که می توانید سعی کنید کمتر از گلدان های مصنوعی در منزل استفاده کنید.مخصوصا اینکه این گل ها معمولا تمیز نمی شوند و گرد و غبار نشسته بر روی آنها فضا را  بسیار نامطلوب جلوه می  دهد و تاثیر معکوس دارند.اگر مصر هستید که از گلدان های مصنوعی استفاده کنید هزینه بیشتری بپردازید و گل های بهتری تهیه کنید و هر ماه آنها را گردگیری کنید.

باقی ماندن پوشش پلاستیکی وسایل

اگر می خواهید از روکش برای وسایلتان استفاده کنید،پوشش های پارچه ای دوخته شده را بکار ببرید تا علاوه بر زیبایی که به محیط می دهند قابل شستشو هم باشند.

استفاده از وسایل و تکنیک های تکراری و عام

منزل شما نمایانگر سلیقه و سبک زندگی شما است از وسایلی برای دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده نمایید که در هر مغازه و منزلی یافت نشود. قرار نیست هر وسیله ای که به وفور در ویترین مغازه ها یافت می شود در خانه شما هم پیدا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =