مقالات

اتاق خواب کلاسیک

امروزه به دلیل جذابیت و زیبایی چشمگیری که سبک کلاسیک دارد، مخاطبان و طرفداران بسیاری را به خود جذب نموده است. اشکال خاص و پر زرق و برق و سرویس خواب های منبت کاری در اتاق خواب کلاسیک سبب ایجاد محبوبیت بیشتر و گرایش افراد به اتاق خواب هایی با این سبک شده است.

با وجود حکمرانی مدرنیسم در معماری معاصر این روزهای ما و تغییر سلایق و کشش انسان قرن ۲۱ به معماری مدرن و مینیمال، هنوز هم سبک کلاسیک بر تخت فرمانروایی خود اعلان قدرت می کند.

برای آن که اتاق خوابی در سبک کلاسیک داشته باشید، به یک تخت خواب چوبی که پشتی آن دارای حکاکی های زیبا و فاخر باشد، احتیاج دارید. بعد از آن باید به سراغ میز های پاتختی که با تخت شما ست است بروید و روی آن آباژور هایی با پایه های چوبی، سرامیکی یا فلزی کلاسیک قرار دهید. پرده های بلند را فراموش نکنید طرح روی رو تختی باید طرحی با سایز متوسط و تکرار شونده باشد. اگر این طرح ها به نوعی از زمینه خود متمایز باشند، بهتر است. مثلا طرح ها یا به نسبت زمینه خود براق باشند، یا برجسته تر.  تا زیبایی جزئیات طراحی دکوراسیون اتاق خوابتان بیشتر به چشم آید.

آنچه در معماری و طراحی داخلی این اتاق خواب کلاسیک جلب توجه می کند، هماهنگی رنگ و بافت سرویس خواب با دیتیل های کار شده بر روی دیواره ها و سقف است، گویی فضا با هیچ سرویس خواب دیگری سازگار نمی شود و در واقع می توان گفت، انعطاف و سازگاری معماری مدرن را ندارد. این ویژگی بارز سبک کلاسیک را برخی نقص و برخی مزیت می دانند، بنابراین نمی توان بین انعطاف رنگی معماری مدرن یا صلابت و ثبات سبک کلاسیک یکی را برگزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =